هوایی ,نانگاپاربات ,صعود ,ارتفاع ,زمستانی ,انجام ,صعود زمستانی ,انجام دهند ,اصلی نانگاپاربات ,امریکای جنوبی ,زمستانی نانگاپاربات

AlexTxikon_BodegaDonDiego_3

 همانطور که قبلا اعلام کردیم امسال پنج تیم آمادگی خود را برای صعود زمستانی نانگاپاربات اعلام کرده اند، اعضاء این تیم ها اکثرا در حال هم هوایی در سایر ارتفاعات می باشند منجلمه آلکس تکسیکون و دانیل نادری که هم اکنون در امریکای جنوبی بسر می برند تا در مرز شیلی و آرژانتین سه قله مرتفع سانفرانسیسکو 6016 متر، اینکاهوازی 6638 متر و اجوس دل سالادو 6893 را صعود کنند، جایی که آدام بلیسکی و همراه او نیز قرار است قبل از ورود به کمپ اصلی نانگاپاربات برنامه هم هوایی خود را انجام دهند و چند شب نیز روی قله باقی بمانند. تکسیکون قبل از ورود به امریکای جنوبی موفق شده  با یک اسپانسر اسپانیایی به نام ترانگو ورلد Trangoworld برای اجرای برنامه زمستانی نانگاپاربات به توافق برسد. این کمپانی تولید کننده پوشاک کوه نوردی، چادر، کوله پشتی و کیسه خواب است. به گفته تکسیکون در حال حاضر شرایط آب و هوایی این منطقه بهاری است و به همین علت صعود به ارتفاع بالای شش هزارمتر بسیار راحت است.

Hansjörg Lunger, Simone Moro and Tamara Lunger in departure before attempting the first winter ascent of Nanga Parbat

سیمونه مورو و تامارا لانجر وارد پاکستان شده اند تا قبل از ورود به کمپ اصلی نانگاپاربات هم هوایی خود را روی قله اسپانتیک به ارتفاع 7027 متر انجام دهند که در صورت موفقیت اولین صعود زمستانی این قله نیز خواهد بود. پدر تامارا، هنسیورگ نیز در این صعود آنها را همراهی می کند، این پدر و دختر قهرمان اسکی کوهستان کشور ایتالیا می باشند، مورو سه صعود زمستانی شیشاپانگما، ماکالو و گاشربروم 2 را در کارنامه خود دارد و قرار است مسیر نیمه تمام سال 2012  در جبهه دیامیر نانگاپاربات را ادامه دهد که نخستین بار در سال 2000 توسط مسنر و هنس پیتر مورد تلاش قرار گرفته بود.

تیم لهستانی – پاکستانی "عدالت برای همه" هم اکنون در حال تلاش برای هم هوایی برفراز راکاپوشی می باشد،  یانوش گولاب نیز که قرار است به تیم بین المللی ملحق شود در فصل پاییز روی آناپورنای 4 به ارتفاع 7525 متر تلاش کرده بود، فقط تومک و الیزا قرار است هم هوایی خود را در ابتدای ماه ژانویه در نانگاپاربات انجام دهند.

اما از علی سدپارا خبری نیست، راهنمای پاکستانی که سال گذشته به دلیل عدم هم هوایی کامل تیم آلکس تکسیکون را از ارتفاع حدود 8000 متر مجبور به بازگشت نمود.

نظیر سال گذشته این رویداد را دنبال خواهیم کرد.

منبع : سایت آلکس تکسیکون و Planetmountain

منبع اصلی مطلب : وبلاگ کوه نوردی و صعودهای ورزشی گل کوه
برچسب ها : هوایی ,نانگاپاربات ,صعود ,ارتفاع ,زمستانی ,انجام ,صعود زمستانی ,انجام دهند ,اصلی نانگاپاربات ,امریکای جنوبی ,زمستانی نانگاپاربات
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : برنامه هم هوایی راهیان نانگاپاربات