مسیر ,آدام ,صعود ,زمستانی ,زمستان ,روپال ,صعود زمستانی ,زمستانی نانگاپاربات ,آدام بلیسکی ,جبهه دیامیر ,جبهه روپال ,صعود زمستانی نانگاپاربات

El alpinista polaco Adam Bielecki. Bilbao Mendi Film Festival 2013.

آدام بلیسکی

آدام بلیسکی هم آمادگی خود را برای صعود زمستانی نانگاپاربات اعلام کرد، این کوه نورد لهستانی با همراهی هموطن خود یاسیک چک، قرار است در فصل زمستان نظیر چهار تیم دیگر عازم این کوهستان شود. صعود زمستانی نانگاپاربات حالا به یکی ازرقابت های بزرگ کوه نوردی تبدیل شده است.

آماده بودن بلیسکی نیازی به گفتن ندارد، او یکی از کوه نوردانی است که بیشترین و بهترین سازگاری را در کوهستان در فصل زمستان از خود نشان داده است. دو صعود زمستانی به هشت هزارمتری ها، گاشربروم یک در سال 2012 با همراهی یانوش گولاب و برودپیک در سال 2013 با همراهی آرتور مالیک که منجر به کشته شدن بربکا و کوالفسکی دیگر هموطنان او شد. آدام و همنورد او هم هوایی خود را در کوه های آند بویژه در اوجوس دل سالادو انجام خواهند داد. هدف او عادت دادن بدن خود به دوام در دمای پایین و زمستان های بدنام پاکستان است که شرایط جوی آن مانع از هم هوایی مناسب کوه نوردان می شود. استراتژی مشابهی که رالف دویموویتس و فران لاتوره برای صعودهای خود انجام داده اند. مسیر انتخابی آنها نیز نظیر گزینش تیم بین المللی است، مسیر نرمال کینشوفر . نشریه لهستانی پرشه گلاد گفته : " آدام سال ها است که سودای صعود زمستانی نانگاپاربات را در سر دارد و امسال به این نتیجه رسیده که می تواند آن را تحقق دهد. برای یک صعود زمستانی باید قادر بود بر موانع و دشواری های فنی غلبه کرد و در ارتفاعات پایین به تمرین پرداخت.  در برنامه آنها دشواری های بسیاری وجود دارد اما به گفته آدام همگی در مراحل اولیه کار ظاهر می شوند.

چهار تیم در سمت دیامیر و یک تیم در سمت روپال

آدام بلیسکی و همراه او چهارمین تیمی هستند که روی جبهه دیامیر تلاش خواهند کرد. تیم بین المللی آلکس تکسیکون نظیر آنها نیز روی مسیر کینشوفر در همین جبهه تلاش خواهند کرد. مسیر مسنر- هنس پیتر که سال گذشته توسط تومک مکیوویچ و الیزابت روول انتخاب شده بود امسال نیز هدف این دو نفر قرار گرفته به همین ترتیب سیمونه مورو و هموطن جوان وی تامارا لانجر نیز همین مسیر را در پی خواهند گرفت. رابطه خوبی بین سیمونه و تومک برقرار است زیرا قبلا در جبهه روپال در فصل زمستان همنورد یکدیگر بوده اند.

در جبهه روپال مسیرشل فقط لهستانی ها هستند، تیمی نه نفره به نام Justice for All   = عدالت برای همه، به سرپرستی مارک کلونفسکی. روپال در جبهه جنوبی نانگاپاربات قرار دارد و تیم کلونفسکی در حال حاضر در پاکستان بسر می برد و به سمت منطقه راولپندی حرکت کرده، جایی که قرار است هم هوایی آنها تا شروع فصل زمستان انجام پذیرد. 

La expedición polaca Justice for All ya está en Pakistán

تیم کلونفسکی

تیم کشور روسیه سال گذشته عملکرد خوبی روی این جبهه به نمایش گذاشت اما هنوز برای تلاشی دوباره اعلام آمادگی نکرده .

ردیف

نام تیم

ملیت

جبهه انتخابی

1

دانیل ناردی – ایتالیا

فران لاتوره – کاتالونیا

یانوش گولاب - لهستان

علی سدپارا – پاکستان

آلکس تکسیکون - اسپانیا

بین المللی

جبهه دیامیر – مسیر کینشوفر

2

آدام بلیسکی – یاسیک چک

لهستان

"

3

تومک مکیوویچ و الیزابت روول

لهستان – فرانسه

جبهه دیامیر – مسیر مسنر- هنس پیتر

4

سیمونه مورو – تامارا لانجر

ایتالیا

"

5

تیم  نه نفره justice for All به سرپرستی مارک کلونوفسکی

لهستان

جبهه روپال – مسیر شل

 desnivel

منبع اصلی مطلب : وبلاگ کوه نوردی و صعودهای ورزشی گل کوه
برچسب ها : مسیر ,آدام ,صعود ,زمستانی ,زمستان ,روپال ,صعود زمستانی ,زمستانی نانگاپاربات ,آدام بلیسکی ,جبهه دیامیر ,جبهه روپال ,صعود زمستانی نانگاپاربات
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : آمادگی پنج تیم برای صعود زمستانی نانگاپاربات